Komentara: 20
Pregleda: 4355

"Lepotica severa" na Sajmu turizma - interesovanje potvrđuje status atraktivne destinacije

20.02.2026. u 09:09h
Izvor: Subotica.com
Subotica i Palić predstavljeni su na 47. Međunarodnom sajmu turizma u Beogradu kao autentične i dinamične destinacije severa Srbije. Uz nove turističke proizvode, manifestacije i nagradu „Turistički cvet“, potvrđuju status jednog od najtraženijih vikend-odredišta u regionu.
"Lepotica severa" na Sajmu turizma - interesovanje potvrđuje status atraktivne destinacije

Pod sloganom „Jedna karta, bezbroj svetova“ u Beogradu je otvoren 47. Međunarodni sajam turizma, koji je ove godine okupio oko 400 izlagača iz Srbije i inostranstva. Među njima je i Turistička organizacija grada Subotice, koja zajedno sa partnerima predstavlja bogatu i raznovrsnu ponudu Subotice i Palića kao nezaobilaznih turističkih destinacija severa Srbije.

- Subotica nije uspavana lepotica. Subotica je lepotica - poručio je pokrajinski sekretar za privredu i turizam dr Nenad Ivanišević, naglašavajući da je ovaj grad već odavno izgradio snažan identitet zasnovan na multikulturalnosti, arhitektonskoj raskoši i živom kulturnom kalendaru. - Dvadeset jedna nacionalna zajednica, više verskih objekata različitih konfesija i jedinstvena secesijska arhitektura čine Suboticu autentičnom i prepoznatljivom.

Da interesovanje turista nije slučajno, potvrđuju i podaci sa terena – vikend-kapaciteti u Subotici i na Paliću često su popunjeni, a mesta u restoranima i lokalima rezervišu se danima unapred - ističe Božidarka Golubović, direktorka Turističke organizacije Subotice. - Dodatni impuls razvoju turizma dala je i brza pruga Beograd–Subotica, otvorena u oktobru 2025. godine, zahvaljujući kojoj voz „Soko“ povezuje dva grada za oko sat i 19 minuta, čineći Suboticu i Palić dostupnijim nego ikada.

"Lepotica severa" na Sajmu turizma - interesovanje potvrđuje status atraktivne destinacijePriliku da predstave ponudu na ovom značajnom dešavanju u oblasti hotelijerstva i ugostiteljstva iskoristli su Ergela Kelebija i Vila Majur. Po rečima direktora vile i ergele, Danila Uzelca, sajam u Beogradu nije samo prilka za prezentaciju ponude nego i za ostvarivanje brojnih poslovnih kontakata, za saradnju na više nivoa. Takvih susreta i povezivanja bilo je već dosta a neka u perspektivi nude veliki potencijal. 

- Izuzetno nam je drago to smo u prilici da velikom broju posetilaca prezentujemo ponudu Ergele Kelebija i Vile Majur. Već u prva dva dana ostvarili smo značajan broj kontakata od kojih u narednom periodu očekujemo povećanu posećenost i popunjenost kapaciteta, U protekloj 2025. godini, u odnosu na godinu pre, zabeležili smo značajno povećanje dolazaka i boravaka, a uvereni smo da će se taj trend nastaviti. Ostvarujemo kontakte, povezujemo se i koristimo priliku da budemo u toku sa potražnjom - kaže Uzelac.

"Lepotica severa" na Sajmu turizma - interesovanje potvrđuje status atraktivne destinacije

Turistička organizacija grada Subotice od 19. do 22. februara u hali 4 Beogradskog sajma predstavlja snažnu i autentičnu priču o gradu.

- Posetioci će moći da se upoznaju sa novim turističkim proizvodom – turističkom razglednicom u Zoološkom vrtu Palić, ali i sa vinskim korzoom „Tajne neispričanih kapi“, koji okuplja lokalne vinarije i promoviše bogatstvo vinske scene ovog kraja - dodaje Golubović.

Posebno mesto u promociji zauzimaju tradicionalne manifestacije poput „Dužijance“ i Festivala ljubavi i vina, koje iz godine u godinu privlače sve veći broj gostiju, kao i sportski događaji koji doprinose imidžu Subotice kao dinamičnog i aktivnog grada.

"Lepotica severa" na Sajmu turizma - interesovanje potvrđuje status atraktivne destinacije

Foto: NIU "Hrvatska riječ"

- Uz Turističku organizaciju Subotice na Sajmu samo od 2016. godine i svakom prilikom predstavljamo naše manifestacije. Ove godine akcenat smo stavili na "Takmičenje risara" i risarski ručak, jer je to autentično nasleđe koje negujemo kao zajednica i želimo da ga predstavimo i van Subotice - izjavio je Marinko Piuković, direktor UBH „Dužijanca“.

Sa dodatnim ponosom istaknuto je da je Turistička organizacija grada Subotice dobitnik nagrade „Turistički cvet“ za 2025. godinu, najvišeg priznanja u oblasti turizma, što predstavlja potvrdu kontinuiranog rada i ulaganja u razvoj ponude.

Završnicu sajamskog nastupa obeležiće dodela vrednih nagrada posetiocima koji budu učestvovali u nagradnoj igri, dok je sam sajam, kako ističe direktorka Turističke organizacije Božidarka Golubović, ključna tačka susreta sa partnerima, medijima i turistima.

Subotica i Palić se u Beogradu predstavljaju kao spoj tradicije i savremenosti, kulture i gastronomije, arhitekture i prirode – kao destinacije koje nude više od jednodnevnog izleta i ostaju u pamćenju.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 14 časova i 47 minuta
Komentara: 20
Pregleda: 4355
Povezane teme

Nenad Ivanišević

Turizam Subotica

turizam palić

turistička organizacija subotica

turizam

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.